Чоколадна торта

380 ден1,450 ден

Опис

Торта со оригинален вкус којЗа љубителите на вистинска чоколадна торта, направена од кори од белка и какао, премачкани со слој вистинско чоколадо и чоколаден фил збогатен со ореви и (лешници/бадеми).
се издвојува од сите останати торти. Се прави со три различни типови на чоколадо.

Производот содржи:

  • какао
  • ореви/бадеми
  • чоколадо
  • цимет
  • јајца
  • млеко

Температура на чување: +5 °C
Рок на употреба: 7 дена

Clear

Повеќе информации

Големина

15 парчиња, 20 парчиња, 25 парчиња, 30 парчиња, 40 парчиња, 50 парчиња, 60 парчиња

SKU: 2579-MK98 Категорија: